Nowy menedżer dodatków

Menedżer rozszerzeń i motywów został w Bon Echo połączony w jeden (a docelowo ma też obsługiwać pakiety językowe i wtyczki w rodzaju Flash/Java/PDF). Wygląda to tak:

Menedżer dodatków - Bon Echo

Wróciły więc "dodatki", o które kiedyś tak się kłóciliśmy na forum MozillaPL.org. Gdybyśmy jednak wtedy nie zmienili ówczesnych "dodatków" na "rozszerzenia", dzisiaj mielibyśmy problem. ;-)

15 thoughts on “Nowy menedżer dodatków

 1. No to mi się bardzo podoba :D. Powiem szczerze, że czasami denerwuje własnie to że rozszerzenia oraz motywy są całkiem osobno, ale to rozwiązanie już teraz przypadło mi do gustu.

 2. Chociaż to dobrze to jednak gdy dojdą jeszcze do tego wtyczki (przy okazji mogliby jakieś zarządzanie nimi dodać) to Firefox na pierwszy rzut oka straci tą swoją wyjątkową rozszerzalność → nowe IE chyba ma coś bardzo podobnego, ale może zwyczajnie ją powoli traci?

 3. Bardzo mi się podoba nowe rozwiązanie.

  A tak jeszcze Fx2.0-owo … Marcoos, wiesz może czy będzie opcja wyłączenia przycisków [x] na poszczególnych kartach/tabach/łotewa i powrócenie do starego systemu zamykania?

 4. about:config -> browser.tabs.disableBackgroundClose -> true i przyciski zamykania na nieaktywnych kartach zostaną zablokowane (działać będzie tylko ten na aktywnej karcie).

  Co do starego systemu zamykania – powrót nie jest planowany, ale na pewno możesz spodziewać się rozszerzenia przywracającego stary sposób. :)

 5. Marcoos: obaj wiemy że nie zmieni, jednak dla ZU gdy zobaczy okienko z zarządzaniem wtyczkami nie wiadomo czemu nazwanymi doatkami może nie odnieść wrażenie że na tym polu nie ma większej różnicy między IE a Firefoksem; dotychczas ta różnica widoczna była.

  IMO może to bardzo wiele zmienić w odbiorze Firefoksa.

 6. Moim zdaniem ten pomysł jest słuszny. Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie. Popieram

 7. Aha, co do przełączania motywów – można dynamicznie je zmieniać nawet w 1.0 – extensions.dss.enabled ustawiasz na true i masz. Z tym że może to sprawiać problemy i dlatego jest domyślnie wyłączone.

  Poprawienie tego wymaga pewnych zmian w bebechach Gecko, dlatego raczej można się tego spodziewać w 3.0.

  Stef: Nie sądzę. Lepsze UI jest po prostu lepsze. Wyświetlanie wszystkich możliwych “ficzerów” w słupku jeden pod drugim nie jest rozsądne, nie? :)

 8. u mnie Bon Echo wykładało się na przeglądaniu RSSów więc sobie odpuściłem :(
  a tak chciałem byc geekiem :P

 9. @luo, byćmoże testowałeś wczorajsze nightly – wczoraj Benowi ręka się omskła i nie zostały dołączone ważne pliki dla nowej obsługi kanałów ;)
  Ale dzisiejsze nightly wygląda już lepej.

 10. Dobrze, że unifikują wygląd panelów Firefoxa (ten sam interfejs dla opcji, ustawień wtyczek i teraz wtyczek/tematów). Ujednolicenie wyglądu i zachowania interfejsu tylko poprawi funkcjonalność programu ;]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s