Rusza polska lokalizacja Minimo!

W dniu dzisiejszym Mozilla umożliwiła lokalizację Minimo – miniaturowej wersji Mozilli dla zabawek zwanych PDA. Minimo jest w tej chwili dostępne dla Windows CE i Linuksa (arm i x86), z tym że wersja linuksowa nie ma pełnej funkcjonalności wersji windowsowej (nie działa np. SSR; ma to się zmienić wkrótce).

Polska lokalizacja zrobiona w godzinę po umożliwieniu tego przez Mozillę, jest dostępna w CVS w gałęzi MOZILLA_1_8_BRANCH w katalogu l10n/pl/minimo.  Przetestować ją można np. używając tego nieoficjalnego builda dla Linuksa x86 zbudowanego pod Novell SLED 10 RC 2. Build ten nie jest przeznaczony na PDA, ale na normalne pecety. :)

minimo-po-polsku.png

10 thoughts on “Rusza polska lokalizacja Minimo!

  1. Właśnie… Czy Minimo będzie przeznaczone tylko dla PDA/MDA? Czy ma się coś zmienić i będę mógł zastąpić Operę Mini u siebie na komórce?

  2. Minimo jest docelowo przeznaczone dla urządzeń działających pod kontrolą Windows CE i Linuksa. Tak więc, jeśli znajdziesz telefon z WinCE lub Linuksem – nie ma problemu.

    Natomiast coś takiego jak Opera Mini wymagałoby od Mozilli zawiązania bliższej współpracy z operatorami telefonicznymi i rozbudowanej infrastruktury (przypominam, że Opera Mini to nie jest de facto przeglądarką, tylko napisanym w J2ME zdalnym interfejsem do przeglądarki znajdującej się tak naprawdę na serwerach Opery). Napisanie czegoś takiego nie powinno stworzyć większych problemów, problemem jest tu infrastruktura.

  3. Ja mam nowy PDA z Windosem i jak na razie Minimo zajmuje więcej i chodzi wolniej nawet niż IE. Jednak Opera jest najlepsza na PDA, tylko że płatna;/

  4. Minimo ma kupę rzeczy, które tak naprawdę nie są potrzebne i będzie z nich odchudzane. (np. obsługa gophera ;-))

  5. marcoos – nie chodzi (przynajmniej mi) o Operę Mini, która jest napisana w Javie ale o pełny Symbianowy produkt jakim jest opera dla S60 ( http://tnij.org/fro ) … Więc mi przynajmniej chodziło o alternatywę dla tej symbianowej wersji Opery, bo AFAIR jest ona płatna…

  6. PeCet: Portu na Symbiana póki co nie ma., nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie. Wyraźnie napisałem, że Minimo jest dla Windows Mobile (WinCE) i Linuksa…

    Natomiast Reinmar pytał o coś w stylu Opery Mini, stąd moja odpowiedź.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s