WebKit dla Windows!

Na stronie GetWebKit.org pojawiła się dzisiaj wersja 0.1 alpha portu Apple WebKit (mechanizm wyświetlania stron używany przez Safari) dla… Microsoft Windows.

Przeglądarka zwana “Swift” jest obecnie dość spartańska (ma jednak działający interfejs MDI a la Opera), ale wg zapewnień autorów sam jej silnik powinien przypominać ten z Safari/trunk.

Swift - WebKit dla Windows

Wygląda na to, że już wkrótce Firefox będzie miał nowego konkurenta w świecie przeglądarek open source dla Windows.

Identyfikator Swifta: Mozilla/5.0 (PC; U; Intel; Windows; en) AppleWebKit/420+ (KHTML, like Gecko)

20 thoughts on “WebKit dla Windows!

 1. kwdowicz: mówienie tego w momencie gdy “Swift” jest dopiero w wersji 0.1 alpha jest bez sensu.. Poczekamy, zobaczymy…
  Po za tym przypomina mi to sytuację, jaka miała miejsce, gdy powstawał Firefox – takie same teksty padały w jego stronę – że nie ma szans, że się nie uda, itp.. i co? Faktycznie nie udał się, nie?? :D

 2. fakt, spartańskie póki co :). ale co racja to racja – poczekamy, zobaczymy. firefox jest świetny ale jakaś zdrowa alternatywa by się przydała. opera jednak czasami potrafi mocno wkurzyć :/

 3. Dobrze słyszeć że mamy nową przeglądarkę, tymbardziej że projekt KHTML-win32 chyba padł.
  Myślę że Swift będzie czymś pomiędzy Firefoksem a Operą.

 4. dla mnie zasadnicze pytanie brzmi tak: czy można będzie uznać że to to samo co Safari – i używać do testowania stron?

  jeśli tak, to wprost doskonale :)

 5. próbowałem swifta zmusić do wyświetlenia osławionego acid test 2, ale wysyła mnie w kosmos. czekam na kolejne wersje

 6. Jak na tak spartańską przeglądarkę, to rozmiar instalki jest porażający – 15,5 MB? Krowiszcze. Porównajcie z innymi przeglądarkami pod względem stosunku rozmiaru instalki do wbudowanych funkcji.

 7. to dobry news dla projektantów.. bo wreszcie na windzie będzie można testować Safari :) ..tylko jest pytanie na ile ta alpha jest wadliwa i na ile faktycznie pokazuje to co Safari (?)

 8. Również nie spodziewałbym się jednak konkurencji i zagrożenia dla FF ze strony Swifta, oczywiście nie wykluczam takiej możliwości, do dopiero pierwsza wersja.
  Natomiast największego zagrożenia dla FF spodziewałbym się ze strony Flock’a, który już jest bardzo dobrą przeglądarką, z której korzystam pod Windows, jeżeli dopracują i poprawią wiele baboli oraz pracę na Linuxie – będzie to moja główna przeglądarka, również i w systemie spod znaku Pingwina, z którego najczęściej korzystam.

 9. Eśś, nie sądzę żeby to miało jakikolwiek wpływ na rynek. Tym bardziej że Opera ledwo trzyma 5%, a jest o niej baaardzo głośno. Nie sądzę żeby Swift zdobyła popularność.

 10. prawdapunk: Flock nie bedzie zagrozeniem dla Firefoksa, to dwie rozne klasy produktow.
  Zagrozeniem Firefoksa jest IE. I to bardzo duzym zagrozeniem. Bardzo, bardzo duzym. I juz niedlugo albo uda nam sie znow zmobilizowac jak przez Fx 1.0, albo IE moze realnie wygryzc Fx z rynku.

 11. Ups, ale wpadka :D.
  IE ugryzie lisa w tyłek tam, gdzie są tępi uzytkownicy.
  Doświadczeni nie zmienią ulubionej przeglądarki, a jedynie przetestują nowy wynalazek.

 12. Myślałem, że sobie potestuję, jak nasz CMS się zachowuje pod tym, ale wygląda na to, że Swifth nie obsługuje input type=”password” ;D

 13. “Dobrze słyszeć że mamy nową przeglądarkę, tymbardziej że projekt KHTML-win32 chyba padł.”

  Brednie, skompilowalem ostatnio KHTML razem z calym kdelibs na windowsie bez wiekszych problemow.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s