Jeszcze o kanałach RSS

Małe uzupełnienie wczorajszej notki: zapraszam na przegląd ogólnoinformacyjnych kanałów RSS polskich portali i trzech głównych dzienników.

 • RSS wiadomości Onetu – często aktualizowany, opisy w RSS urwane w pół zdania (“Szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło uznał…”). Wprawdzie obecnie dłuższe opisy nie są wyświetlane, ale będą w Fx 3 w nowym zintegrowanym czytniku RSS. Do tego dochodzą problemy z innymi serwisami Onetu. Czemu mielibyśmy “promować” portal, który poleca i wymaga produktów konkurencji?
 • RSS wiadomości WP – często aktualizowany, dłuższe opisy w RSS składają się z pełnych zdań. Wada: reklama “bloog.pl” jako pierwszy element kanału byłaby na stałe również obecna w dynamicznych zakładkach Firefoksa. Odpada.
 • o2.pl – nie potrafię tam znaleźć kanału RSS.
 • gery.pl – brak wspólnego kanału dla wszystkich wiadomości, informacje ponadto wydają się mniej aktualne niż te z innych portali.
 • rzeczpospolita.pl – kanał RSS prowadzi do króciuteńkich, jednoakapitowych artykulików.
 • dziennik.pl – kanału RSS nie ma, ale trudno żeby był, skoro nie ma tam żadnych wiadomości.
 • Wiadomości gazeta.pl – kanał często aktualizowany, sensowne opisy.
 • Fakty Interia.pl – kanał często aktualizowany, sensowne opisy.

Tak to wygląda. Najwyższą techniczną jakość mają kanały Gazety i Interii.

Można więc postawić pytanie, czy nie moglibyśmy zamienić w Firefoksie kanału Gazety na kanał Interii. Może i moglibyśmy. Ale czy to by coś zmieniło? Czy po tej akcji i po tej akcji RMF/Interia nie jest dla Was, drodzy fani PiS-u, równie zanurzona w Układzie, co Agora?

Na razie więc na zmianę się nie zanosi. A już na pewno nie w zamrożonych wydaniach 1.5.0.x. Pozostaje tylko powtórzyć: nie podoba się gazeta.pl, zmień sobie ją na coś innego.

Ech, o ileż by wszystko było prostsze, gdyby BBC Polska dalej działało…

14 thoughts on “Jeszcze o kanałach RSS

 1. Witam

  Taka mała uwaga… link do o2.pl źle działa…

  A odnośnie istoty wpisu to masz racje… w końcu to nie jest przypisane na stałe…

 2. Dla mnie osoby, które czepiają się domyślnego kanału RSS w Fx szukają dziury w całym. Ja go po prostu usuwam i dodaje coś innego. Moim zdaniem zmiana nie jest konieczna.

 3. Marcoos, za bardzo się w to zaangażowałeś. Takich idiotów trzeba ignorować. Jakoś nie wierzę, że przez RSS Gazety Wyborczej ludzie odwrócą się od firefoxa:) Moim zdaniem nie ma sensu zmieniać głównego kanału RSS. Nie ma niestety w Polsce godnego odpowiednika BBC ale jakby nie patrzeć GW jest najbliżej jego poziomu.

 4. “Nie ma niestety w Polsce godnego odpowiednika BBC ale jakby nie patrzeć GW jest najbliżej jego poziomu.”
  No to teraz mamy przesade w druga strone….

  “Takich idiotów trzeba ignorować.”
  Idiotow? Ktos prosi o zmaiane kanalow RSS z GW na cos innego i jest idiota? Hmmm…

 5. Prosi?! Czytałeś wątek z mozilla forum,który podrzucił Marcoos w poprzednim wątku? Nie zauważyłem,żeby ktokolwiek o coś tam prosił. Kilku pieniaczy DOMAGAŁO się wyrzucenia kanału RSS Wyborczej a jeden nawet zagroził “ogólnopolską akcją”:/ Poza tym Marcoos pisał, że dostaje maile “wyrażające się bardziej bezpośrednio (o żydowskich antypolskich mediach itp.)”. Biorąc pod uwagę to co ci ludzie piszą uważam ich za idiotów.

 6. Mimo, że Interia mocno podpadła mi m.in. wyrzuceniem jednego z felietonistów (któremu podobno nawet nie zapłaciła), i przez to przerzuciłem się na WP, to i tak zdaje się ona o wiele lepszym źródłem informacji od „GW”.

  Może warto poczekać, aż (jeśli) „Dziennik” uruchomi swój portal internetowy?

  Poza tym scena polityczna nie polaryzuje się według zasady „Kto jest przeciw »GW«, ten jest za PiS”. Można być przeciw jednym i drugim.

 7. z perspektywy “Zachodu” (czli glownie USA, UK, Niemcy) to GW to jedyna porzadna i rozsadna gazeta w Polsce, wiec bym jej nie zmienial. Conajwyzej mozna rozwazyc przejscie na Interie, ale tak jak marcoos, duzo sensu w tym nie widze.

 8. Dajcie spokój, GW można wiele zarzucić, np. często nadmierną polityczną poprawność, ale nie dajmy się zwariować. Zmianę kanału na inny w tej sytuacji można by porównać do gorączkowego zabierania eksponatów z berlińskiej wystawy, zgodnie z zaleceniami narodowych socjalistów z PiS.

  A jeśli chodzi o meritum, czyli jakość wiadomości w kanale (na kanale?:), może dałoby się nakłonić http://www.polskieradio.pl/ do inwestycji w RSS? Np. jeśli chodzi o kulturę są nie do pobicia.

 9. Patrys:

  A mnie wkurza wredna baba w sklepie obok. Czy mogę o tym napisać u Ciebie w komentarzach?

  Komunikat, który widzisz, pochodzi z plugina Flasha. Swoje żale lepiej więc przekaż a) Adobe; b) YouTube.

 10. Co do RMF/Interia i podanych linków.. Hmm dla informacji: te akcje były robione dla jaj. Wystarczyło słuchać “relacji” w radiu z owych “uroczystości”. A zanurzeni w układ? Hmm też polecam słuchać RMF i przekonać się “na własne uszy” jak bardzo oni “lubią” tenże układ.

  I żeby nie było: mnie wynikło z kontekstu zdania, że bierzesz to na serio, jeśli jest inaczej to nie ma sprawy.. ale wtedy dlaczego interia odpada?

  Peace.

 11. Marcoos: Pomijając fakt, że o2 nie ma kanału RSS (który zawsze można dorobić, wystarczy się dogadać), to jak oceniasz ich newsy?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s