Mozilla Sunbird 0.3 RC 2

Dostępny jest już Sunbird 0.3 RC 2. Do pobrania z serwerów mozilla.org, linki do polskich paczek dla Windows, Linuksa i Mac OS X znajdziecie na sunbird.pl. – tym razem, w przeciwieństwie do poprzedniego wydania (0.3a2), są to oficjalne paczki przygotowane przez mozilla.org.

Jest to pierwsze wydanie Sunbirda po przejęciu jego polskiej lokalizacji przez Staszka, a także pierwsze (para)oficjalne wydanie programu Mozilli opartego o Gecko z numerkiem 1.9 (choć nie jest to finalny stan 1.9).

Polska lokalizacja stoi na znacznie wyższym poziomie niż w alpha 2, dzięki ogromowi pracy, jaki włożyli w nią Staszek z Hubertem.

Pojawiła się także równoległa wersja Lightninga, również po polsku (choć na moim Tb 2 nie działa prawidłowo, więc niebardzo mogę go w tym momencie polecić). Wersja ta przeznaczona jest dla obu Thunderbirdów z Gecko 1.8, tj. 1.5.0.x i testowych wydań wersji 2.0.

4 thoughts on “Mozilla Sunbird 0.3 RC 2

  1. Eh, Sunbird jest okej, ale nie ma tego, czego nie ma też cała reszta kalendarzy, a mianowicie sensownej (read/write) integracji z Google Calendar. Wiem, że prawdopodobnie wynika to z faktu, że Google nie udostępnia odpowiedniego API, ale myślałem, że dzięki ścisłej współpracy GoogleMozilla ostatnio, Sunbird będzie to obsługiwał… ;)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s