17 thoughts on “Standardy?

 1. Onetowi gratulujemy takze hodowania pokemonow.

  Cala ta sprawa ze zblizeniem sie do Opery bawi mnie… a i jednoczesnie wnerwia ; P

 2. A to przypadkiem nie na onecie można logować się gdzieś tam (chyba do PA na blog.onet.pl) tylko przez IE?

 3. Ciekawe, że celem jest „zgodność Onetu z Operą” a dopiero później ze standardami. Odkąd zacząłem używać normalnych przeglądarek wydawało mi się, że celem twórców stron powinna być przede wszystkim zgodność ze standardami a dopiero później ewentualne dopasowanie do przeglądarek (naprawa błędów, dodanie efektów). Ale ja to truskawki z cukrem…

 4. W takiej kolejności jest ładniej fonetycznie. ;D Poza tym chcą podkreślić chęć współpracy z Operą, dlatego nazwa przeglądarki znalazła się na pierwszym miejscu listy.

 5. Ciekawe, że współpraca Firefoksa z Google wam nie przeszkadza, chociaż Goo ma standardy w równie głębokim poważaniu co Onet.

 6. Po pierwsze, Google wcale nie ma standardów aż tak w ‘głębokim poważaniu’ jak Onet, po drugie nie trąbi o stuprocentowej zgodności, kiedy jej nie ma.
  Po drugie, jaka współpraca Firefoksa z kimkolwiek? Firefox to program komputerowy, nie organizacja. :>
  BTW., “a Firefox to i tamto” = “a u was murzynów biją”. :P

 7. marcoos, oczywiscie rozumiesz tekst, ktory cytujesz? Rozrozniasz *cel*, do ktorego sie dazy, od stanu obecnego? Rozumiesz, ze celem moze byc tylko to, czego jeszcze nie osiagnieto? Bo gdyby to juz osiagnieto, to nie trzebaby bylo do tego dazyc?

  Oczywiscie nie podoba mi sie mariaz onetu z Opera, ale nie podoba mi sie rowniez twoje zaklamywanie rzeczywistosci.

  Onet nie trabi o stuprocentowej zgodnosci, onet twierdzi, ze ta zgodnosc jest jego *celem*. Nie musisz oczywiscie w ten cel wierzyc, ale w takim razie napisz, ze w niego nie wierzysz, a nie twierdz, ze ktos mowi cos, czego nie mowi.

 8. Jeśli nową stronę robi się tak, jak zrobiono opera.onet.pl (nawet pominąwszy błędy z walidatora – w kodzie jest ogólne ‘party like it’s 1999’), a przy tym gada o ‘standardach’, do których się będzie dążyć… Ech. :)
  Chyba że to jest takie dążenie, żeby dążyć, ale nie dojść. :)
  A PT Panowie Operowcy od razu biorą wszystko strasznie bardzo do siebie. Gdyby tak mozillowcy komentowali każdą uszczypliwość na planeta.operapl, ale by było. :)
  Zakłamywanie rzeczywistości to sematyczne nadużycie.

 9. Dziwne, ale jak się waliduje tą stronę jako HTML 3.2, to jest mniej błędów…

 10. O ile współpraca Onetu z Operą mnie cieszy, bo może wreszcie Opera zyska trochę większą popularność w Polsce, to już sposób w jaki Onet się do tego zabrał jest co najmniej dziwny. Z jednej strony tyle gadania o standardach a z drugiej to co nam zaserwowali twórcy opera.onet.pl, nie wspominając już o samym onet.pl. Ich słowa jak narazie odzwierciedlenia w rzeczywistości nie mają, co mam nadzieję szybko się zmieni, bo ta kampania z pewnością nie zachęca do porzucenia innych przeglądarek i przesiadki na Operę, a to przecież o nowych użytkowników chodzi. Opera związała się z Onetem także przez jego znaną markę, ale może trzeba było najpierw postawić warunek szybkiej przebudowy serwisów na ‘party like it’s 2007’ ;)

 11. A mnie cieszy ta współpraca. Może dzięki temu więcej nowych użytkowników komputerów przekona się do jakiejś alternatywy względem IE. A Opera to jedna z najlepszych alternatyw. Podam przykład: Instalowałem kiedyś Winde starszej kobiecie (50 lat or sth), zainstalowałem Operę a ikonki IE pousuwałem. Pokazałem jak używać (gesty myszy, zakładki, powiększanie tekstu-kiepsko widziała, karty itp.). Jak po dwóch tygodniach przyszedłem doinstalować kodeki do filmów, pokazałem jej IE. Stwierdziła że, IE jakiś taki prymitywny, bez przeglądania na kartach, zero gestów myszy (okropnie się to jej spodobało :-) ), i wyskakują jej ciągle nowe okna z reklamami (do tej pory nie wiedziała że, tak wyskakują).

  Ludzie starsi którzy często odwiedzają Onet (czasem nie mają pojęcia że istnieją setki innych portali z wiadomościami), zachęceni reklamą wypróbują Operę i przy niej zostaną.

 12. tirlipirli: a czy Google mówi coś o jakimś dążeniu do 100% standardów?

  I tak, nie podoba mi się, że google.pl/firefox wygląda jak wygląda. Ale nie mam na to wpływu. Natomiast kiedy Onet mówi, że chce standardów, a potem stawia coś takiego jak opera.onet.pl, to sam widzisz, jak to brzmi.

 13. Tirlipirli:
  tylko jak walidujesz onet to pisze ze znalazł doctype HTML 4.01 a w google nie ma żadnego doctype wiec walidator tu po nic bo ta strona nie jest robiona pod żadny standard.

  Wniosek: strona google nie jest zgodna z standardami ale przynajmniej nie udaje ze jest

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s