17 thoughts on “Pierwsza beta Firefoksa 3 po polsku

 1. Bardzo się cieszę. Już testowałem, z wyglądu praktycznie się nic nie zmieniło ale za to funkcjonalność poszła zdecydowanie do przodu.

 2. Fajnie. Skoro to oficjalna informacja prasowa, warto by dopracować interpunkcję i usunąć literówki. Nie żebym się czepiał, ale wiecie… dziwnie to wygląda. :)

 3. Spox, gdyby nie te gigantyczne przecieki pamięci. Wszedłem tylko przez opcje na certyfikaty i pamięć podskoczyła do 800MB – 1GB. W końcu Fx dostał padaki i musiałem go dosłownie ujebać z “Menedżera zadań”. Myślałem, że to chwilowy wygłup, ale nie zmieniło tego ponowne uruchomienie z przywracaniem ustawień, ani bez przywracania. Za każdym razem po chwili pojawiał się wyciek gigant. Jak wieść gminna niesie, jest to chyba najbardziej zabugowany produkt MoFo i nie wiadomo nawet, czy zdążą z usunięciem wszystkich błędów do wersji finalnej. Wersje milestone prze Mozilli Suite przed wersją 1.0 moim zdanie były mniej zaskakujące.

 4. O rany, pełny zoom strony – myślałem, że się tego nie doczekam :) Jest tylko jeden problem – zoom jest taki sam na każdej z zakładek, a w końcu zakładki są po to, żeby na każdej była inna strona, przeważnie innej szerokości. Marku – wiesz może, czy zostanie to poprawione?

 5. @ Ancestor
  Faktycznie, masz rację. Dodatkowo sprawa się rozwiązała, gdy Firefox 3 stworzył sobie nowy profil, a nie wykorzystywał ten z dwójki. Brakuje mi jeszcze eleganckiego bluru powiększanych obrazków i nieco mniejszych skoków, ale to już przeboleję ;)

  @marcoos
  IMHO ta zmiana akurat była dziwna. Do dziś nie znam żadnej osoby, która mówiłaby karty, a nie zakładki. Tak się przyjęło i ciężko będzie to przeskoczyć, co widać nawet po mnie :)

 6. Piotrze, ale nigdy-przenigdy nigdzie to nie były “zakładki”, co jest określeniem zupełnie błędnym i bezsensownym i nie wiadomo skąd i przez kogo wypromowanym. Microsoft (nie tylko w IE) i Opera _zawsze_ nazywały to kartami. Nie wiem zupełnie, skąd wziął się mem “tabs to zakładki”…

 7. Pewnie działa to na tej samej zasadzie, na której wszystkie buty sportowe są adidasami :)

 8. Nie, bo to jest ugólnienie (bo adidasy są butami sportowymi). To jest na takiej zasadzie, na jakiej wszystkie potrawy z kapusty i mięsa byłyby “adidasami”… Na zasadzie totalnie absurdalnej.

 9. Gdyby tylko naprawili rysowanie zakładek/paneli/tabów i komboboksów, no, i menu, i checkboksów i radiobuttonów, to byłbym zadowolony.

 10. #marcoos: Jesteś w Aviary.pl? A więc to Wy na zlecenie Novella tłumaczycie GNOME.

  Możecie ujednolicić tłumaczenie “tabs” :] .
  Proponuję “panele” – brzmi ładnie.

 11. Nie mam zamiaru wdawać się sto czterdziesty ósmy raz w dyskusję na temat “paneli” — poza prostowaniem faktów. Tak więc – sorki Livio, ale żadnych “paneli” nie będzie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s